50-lecie naszej poradni!

Szanowni Państwo,

ogromnie nam miło powiadomić, że obchodzimy święto – i to nie byle jakie! Równo 50 lat temu, 28 kwietnia 1972 r., rozpoczęła działalność nasza uniwersytecka poradnia językowa. Jej forma i sposób pracy przez lata ewoluowały, ale niezmienne było jedno: zawsze chodziło o to, by pracownicy i współpracownicy Uniwersytetu, poloniści, dzielili się wiedzą. Gdybyśmy byli korporacją, jako element misji napisalibyśmy zapewne: „służba ludziom”. I przy tym trwamy.

Serdecznie zachęcamy Państwa do czytania naszych porad, korzystania z nich na co dzień i od święta, a także zadawania nam pytań, które wielokrotnie wzbudzają nasze wewnątrzzespołowe żywiołowe dyskusje.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, przez lata pracowały w poradni i ją rozwijały. Szczególne podziękowania kierujemy do (w kolejności alfabetycznej): dr Doroty Kopcińskiej, Doroty Kopczyńskiej i dr Magdaleny Wanot-Miśtury.

I na koniec: zachęcamy do lektury artykułu poświęconego Poradni Językowej UW, który się ukazał w najnowszym numerze czasopisma uczelni „UW”.

Agata Hącia, Barbara Pędzich, Jarosław Łachnik