Barbara
Szanowna Pani,
poprawne będzie użycie zaimka jej, ponieważ musimy zapewnić tzw. zgodę formalnogramatyczną, a jednocześnie kontekstową (między elementami dwóch zdań składowych): uzgodnić zaimek z formą podmiotu. Podmiotem zdania nadrzędnego jest część, czyli rzeczownik w liczbie pojedynczej, dlatego właściwy jest również zaimek w liczbie pojedynczej: jej. Zastosowanie zaimka ich wynikałoby z chęci zachowania tzw. zgody realnoznaczeniowej, co jest przyczyną częstych błędów gramatycznych.
Zauważmy tylko, że zdanie wymaga zmiany szyku: zastosowanie zgody formalnogramatycznej i zaimka jej (Większa część pracowników uważa, że poczucie przydatności w firmie nie motywuje jej do angażowania się do pracy) przyczynia się do powstania wtórnego związku składniowego, tj. odniesienia tego zaimka do najbliższego poprzedzającego rzeczownika w lp. i r. żeńskim, czyli firmy.
Rozwiązaniem byłaby rezygnacja z jakiegokolwiek zaimka w tym miejscu; o tym, że to pracownicy nie czują się zmotywowani do zaangażowania w pracę, nawet jeśli mają poczucie przydatności w firmie, przesądza po prostu znaczenie użytych słów. A zatem poleciłabym wersję: Większa część pracowników uważa, że poczucie przydatności w firmie nie motywuje do angażowania się do pracy.
Łączę wyrazy szacunku
Agata Hącia