Jan
Szanowny Panie,
zasadniczo myślnik (lub półpauzę, w ostateczności dywiz) stosuje się wtedy, gdy wskazujemy punkty graniczne jakiegoś zakresu. Nie szkodzi, jeśli ten zakres wyznaczają sąsiadujące strony. Dlatego zapis Ruch obrotowy ziemi zostały omówiony na stronach 31-32 jest poprawny, podobnie jak poprawny byłby zapis taki: (...) zachodzi jedna z okoliczności wyłączających postępowanie, określonych w art. 17 § 1 pkt 5-6 i 8-11.
Przecinek zarezerwowałabym do sytuacji, w której rozdzielamy niesąsiadujące elementy zakresu, np. na stronach 5, 7, 24; określonych w art. 17 § 1 pkt 5, 8, 11.
Według mnie przecinek w zacytowanym zdaniu: (...) zachodzi jedna z okoliczności wyłączających postępowanie, określonych w art. 17 § 1 pkt 5, 6 i 8-11 dałby się uzasadnić wyłącznie tym, że punkty 5 i 6 nie są potraktowane jako całość, zbiór, zakres, tylko jako odrębne, niepowiązane semantycznie elementy – w przeciwieństwie do punktów 8, 9, 10, 11. Czy jednak moje przypuszczenie jest słuszne, nie wiem, wymagałoby to bowiem analizy treści przytaczanego dokumentu.
Z wyrazami szacunku
Agata Hącia